Psychoterapia On-line

Chciałbyś porozmawiać z psychoterapeutą lub rozpocząć psychoterapię, W Twojej okolicy nie ma terapeuty lub nie masz możliwości, by do niego dojechać? Mieszkasz za granicą i trudno Ci rozmawiać o sobie w obcym języku?
W takich sytuacjach Psychoterapia On-line to rozwiązanie dla Ciebie.

Na czym polega Psychoterapia On-line?

Psychoterapia On-line jest formą terapii skierowaną do osób, które z jakichś powodów nie mogą skorzystać z tradycyjnego spotkania z terapeutą. W Psychoterapii On-line spotkania zamiast w gabinecie terapeutycznym odbywają się za pośrednictwem komunikatora internetowego. Zaletą tego rodzaju sesji jest możliwość kontaktu z terapeutą, nawet gdy przebywa się poza granicami kraju. Z takiej formy kontaktu mogą również skorzystać osoby, które nie mają możliwości znalezienia psychoterapeuty w swojej okolicy lub też z powodu stanu zdrowia nie są w stanie dojechać do gabinetu.
Sama praca terapeutyczna on-line nie różni się niczym od klasycznych spotkań. Podstawą jest zapewnienia sobie spokojnego miejsca, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał przez cały czas trwania sesji. Konieczne jest również wyłącznie wszelkich komunikatorów internetowych, wyciszenie telefonu, wyłączenia programu do odbioru poczty e-mail. W przeciwnym wypadku wszystkie przychodzące informacje i bodźce będą przeszkadzały podczas sesji terapeutycznej. Sesje, podobnie jak w tradycyjnej terapii, odbywają się min. 1 raz w tygodniu i trwają ok. 1 godziny (w indywidualnych przypadkach długość sesji i częstotliwość mogą ulec zmianie).

Jak się przygotować do sesji?
  • Zarezerwuj sobie 1 godzinę na spotkanie.
  • Postaraj się znaleźć takie miejsce, by nikt w czasie sesji Ci nie przeszkadzał.
  • Sprawdź działanie kamery i słuchawek. Używając słuchawek bezprzewodowych sprawdź ich naładowanie przed sesją.
  • Wycisz lub wyłącz komunikatory, e-mail, telefon, by w trakcie sesji nie odrywały Twojej uwagi.
Jak umówić się na konsultację?
  • Napisz wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego znajdującego się poniżej, i umów termin konsultacji.
  • Psychoterapia On-line odbywa się przez bezpieczny komunikator przesyłający dźwięk i obraz.
  • Psychoterapia On-line odbywa się tylko po wcześniejszym jej opłaceniu.
  • Koszt sesji On-line wynosi 200 zł za 50 minut.
  • Nie udzielam porad e-mail.
  • Ważne! Psychoterapia On-line nie jest interwencją kryzysową. W sytuacji nagłego kryzysu psychicznego lub kiedy Twoje życie lub życie kogoś z Twoich bliskich jest zagrożone, skontaktuj się z numerem 112 lub z ośrodkami interwencji kryzysowej albo z telefonem zaufania dla dorosłych  116 123,  dzieci i młodzieży 116 111.