O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w  Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej. Jestem w trakcie indywidualnej ścieżki szkoleniowej analizy jungowskiej (tzw. Router Program) prowadzonej przez International Association for Analytical Psychology (IAAP).

Pracuję z osobami dorosłymi, młodymi dorosłymi oraz młodzieżą licealną doświadczającymi kryzysów życiowych, traum, depresji, lęków, nerwic, z osobami chcącymi przez pracę terapeutyczną poznać siebie, zmienić coś w swoim życiu. Prowadzę interwencję kryzysową oraz psychoterapię indywidualną w nurcie analitycznym.

Jestem absolwentem Uniwersytetu SWPS (d. Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej), kierunku Społeczna Psychologia Kliniczna, oraz studiów podyplomowych Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej i Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej podejście zintegrowane. Ukończyłem 2-stopniowy kurs Terapii odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych (Eye Movement Desensitization and Reprocessing – EMDR) oraz szkolenie z Krótkoterminowej terapii eklektycznej PTSD (Brief Eclectic Psychotherapy for PTSD-BEPP).

Odbyłem staże w Fundacji Dzieci Niczyje oraz Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Pracowałem jako wychowawca w świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przez 3 lata przygotowywałem oraz konsultowałem teksty do działu psychologia i partnerstwo w pismach Tina oraz Naj. Współpracowałem z Fundacją Generator przy projekcie Kinoterapia.pl.

Od stycznia 2018 do kwietnia 2019 byłem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej. Koordynowałem kurs psychoterapeutyczny organizowany przez PTPA w latach 2015-2019.

W kwietniu 2010 r. byłem członkiem delegacji zabezpieczającej rodziny ofiar katastrofy samolotu TU-154M w Smoleńsku.

W wolnych chwilach prowadzę bloga o psychologii i psychoterapii Alienista.pl

Przyjmuję w gabinecie przy ul. Elektorlanej 28 w Warszawie.

Łukasz Mańkowski
psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, router IAAP.