O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej. W 2020 r. rozpocząłem indywidualną ścieżkę szkoleniową w analizie jungowskiej (tzw. Router Program) prowadzoną przez International Association for Analytical Psychology (IAAP). Prowadzę psychoterapię w nurcie jungowskim i interwencję kryzysową. 

W 2007r. ukończyłem Uniwersytet SWPS (d. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) na kierunku Społeczna Psychologia Kliniczna. Jestem także absolwentem studiów podyplomowych Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej oraz Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej podejście zintegrowane. Ukończyłem 2-stopniowy kurs Terapii odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych (Eye Movement Desensitization and Reprocessing – EMDR) oraz szkolenie z Krótkoterminowej terapii eklektycznej PTSD (Brief Eclectic Psychotherapy for PTSD-BEPP). 

W kwietniu 2010 r. byłem członkiem delegacji zabezpieczającej rodziny ofiar katastrofy samolotu TU-154M w Smoleńsku

W 2019 roku ukończyłem Kurs psychoterapii jungowskiej i psychologii analitycznej organizowany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej we współpracy z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologii Klinicznej

Od stycznia 2018 do kwietnia 2019 byłem członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej

Odbyłem staże w Fundacji Dzieci Niczyje oraz Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Pracowałem jako wychowawca w świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przez 3 lata przygotowywałem oraz konsultowałem teksty do działu psychologia i partnerstwo w pismach Tina oraz Naj. Współpracowałem z Fundacją Generator przy projekcie Kinoterapia.pl.

Doświadczenie zdobywałem od 2008r. m.ni. w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w prywatnych ośrodkach psychoterapeutycznych.

Pracuję z osobami dorosłymi, młodymi dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r.ż. (także z osobami LGBTQ+) w obszarach:

  • kryzysów życiowych,
  • kryzysów tożsamości,
  • konfliktów rodzinnych i w związkach,
  • kryzysów w związkach i relacjach,
  • DDA/DDD,
  • traum i zaburzeń potraumatycznych, 
  • zaburzeń nastoju, 
  • zaburzeń lękowych, 
  • nerwic.

Przyjmuję w gabinecie przy ul. Elektorlanej 28 w Warszawie.

Łukasz Mańkowski
psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, router IAAP.