O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Polskim Towarzystwie Psychologii Anaitycznej. Pracuję z osobami dorosłymi, młodymi dorosłymi oraz młodzieżą licealną doświadczającymi kryzysów życiowych, traum, depresji, lęków, nerwic, z osobami chcącymi przez pracę terapeutyczną poznać siebie, zmienić coś w swoim życiu, a także z osobami, które nie mogą pogodzić się z rozstaniem z partnerem/partnerką. Prowadzę interwencję kryzysową, terapię indywidualną, grupową DDA/DDD oraz warsztaty psychologiczne.

Jestem absolwentem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, kierunku Społeczna Psychologia Kliniczna, oraz studiów podyplomowych Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej i Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej podejście zintegrowane. Ukończyłem 2-stopniowy kurs Terapii odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych (Eye Movement Desensitization and Reprocessing – EMDR) oraz szkolenie z Krótkoterminowej terapii eklektycznej PTSD (Brief Eclectic Psychotherapy for PTSD-BEPP). Skończyłem kurs mediatorów rodzinnych.

Odbyłem staże w Fundacji Dzieci Niczyje oraz Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Pracowałem jako wychowawca w świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przez 3 lata przygotowywałem oraz konsultowałem teksty do działu psychologia i partnerstwo w pismach Tina oraz Naj. Współpracowałem z Fundacją Generator przy projekcie Kinoterapia.pl

Od stycznia 2018 do kwietnia 2019 roku byłem członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej. W latach 2016-2019 byłem koordynatorem kursu psychoterapii PTPA.

W wolnych chwilach prowadzę bloga o psychologii i psychoterapii Alienista.pl

W kwietniu 2010 r. byłem członkiem delegacji zabezpieczającej rodziny ofiar katastrofy samolotu TU-154M w Smoleńsku.

Przyjmuję w Poradni Zdrowia Psychicznego w Legionowe oraz prywatnym gabinecie przy ul. Mazowieckiej 11 w Warszawie.

Łukasz Mańkowski